DRUK 3D RZESZÓW - NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Druk 3D Rzeszów

Zapraszamy do kontaktu

Otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

Printo3d.pl – Drukarki 3D, Serwis, Druk 3D Rzeszów
Króla Augusta 38
35-210 Rzeszów

Telefon: +48 792 880 682
Email : info@printo3d.pl

Najczęściej zadawane pytania

Ależ oczywiście, lubimy wyzwania! Proszę jedynie przygotować mieszek ciężkich mosiężnych talarów gdyż pracy jest znacznie więcej niż mogłoby się wydawać.

1) Trzeba zdjąć wymiary z realnego modelu. Ten z reguły jest uszkodzony, więc jeszcze trzeba się domyślić jak wyglądał przed uszkodzeniem
2) Wymiary należy „przerzucić” do programu komputerowego, do którego trzeba posiadać uprawnienia, jak również posiadać doświadczenie w pracy z nim
3) Zaprojektowany model należy ustawić w programie do druku 3D, nadać odpowiednie parametry, przemyśleć ułożenie modelu.
4) Wydrukować wstępny prototyp, nie zawsze udaje się idealnie odwzorować model już za pierwszym razem. Do tego trzeba testów, należy sprawdzić czy tak wykonany element będzie pasował w miejsce oryginalnego. Jeśli nie trzeba nanieść poprawki i wydrukować finalny.
5) Umówić odbiór.

Czy to rzeczywiście tylko tyle co pokazali w programie śniadaniowym? ?

Pytanie pojawiające się bardzo często na które nie da się udzielić sensownej odpowiedzi. To tak jakby zapytać: „ile będzie kosztowało namalowanie takiego obrazu?„.

  • Jakiego obrazu?
  • Jakimi farbami?
  • Jakich wymiarów?
  • Jaki styl?

Odpowiadając szybko: może kosztować 50 zł albo 200 000 zł.

Nim zadasz takie pytanie przygotuj garść informacji a najlepiej choćby prosty rysunek techniczny lub gotowy projekt 3D. Nawet posiadając informacje tj. wielkość modelu, materiał, oczekiwana wytrzymałość, wycena „na oko” może być baaaardzo nieadekwatna. Czasem więc usłyszysz 200 zł za coś co rzeczywiście jest do zrobienia w kwocie 10 zł, a czasem te 200 zł w rzeczywistości wyniesie 2000 zł.

Prosimy zatem o wycenę prosić posiadając najlepiej gotowy model 3D w STL. Jeśli natomiast mamy zająć się przygotowaniem projektu 3D co oczywiście możemy wykonać, potrzebujemy albo realny model do zdjęcia wymiarów, albo zwymiarowany rysunek techniczny lub chociaż zdjęcie elementu z punktem odniesienia.

Nie, maszyna sama nie robi. Maszyna robi to co pozwoli jej zrobić operator. Maszyna nie je, operator musi.